همه چیز در مورد دکوراسیون مدرن

سرویس مبلمان 9 نفره اورنگ مشهد با کیفیت و زیبا
1 سال پیش نظرات: 0

در این مقاله سعی داریم شما را با سبک معماری و دکوراسیون مدرن آشنا کنیم. این سبک از معماری در قرن نوزدهم ظهور یافت. در آن زمان معماری‌‌های پرزرق و برق ویکتوریایی و پر از تجمل گوتیک بسیار مرسوم بود. اما به مرور زمان مردم از این سبک اشرافی فاصله گرفتند و به سمت سبک‌های ساده‌تر رو آوردند. به این شکل معماری مدرن جای خودش را در دنیای طراحی باز کرد و به شدت مورد استقبال عموم قرار گرفت. اگر شما هم دوست دارید با سبک مدرن و ویژگی‌های آن آشنا شوید تا انتهای مقاله در کنار ما بمانید. مبل تخت خواب شو اورنگ در مشهد

دکوراسیون مدرن چیست

در طراحی مدرن هدف ایجاد ایده‌های نوآورانه در طراحی و تزئین و زیباسازی فضای داخلی است. در این طراحی خطوط، فرم هندسی و فضاهای روشن جایگاه ویژگی‌ای دارد.این دکوراسیون منزل مدرن و شیک دارای ویژگی‌هایی است که از این میان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
  •  عناصر سازه‌ای مانند بتن یا تیر ها در معرض دید قرار دارند.
  •  هرگونه عنصر اضافی و زائد در طراحی حذف می‌شود.
  • از منحنی کمتر در این سبک معماری استفاده می‌شود و بیشتر خطوط استفاده می‌شود.
  • استفاده از نور طبیعی
  •  از چوب‌ های طبیعی برای تزئین فضا استفاده می‌شود .
  •  سطوحی که بازتاب نور در آن‌ها زیاد است مانند شیشه ، فولاد و کروم در این سبک زیاد استفاده می‌شود.

مبل تخت خواب شو تولید اورنگ سبک در دکوراسیون مدرن

سبک چیزی است که اشاره به زمان کنونی دارد و می‌تواند با زمان تغییر کند. افراد زیادی سبک مدرن و معاصر را دارای یک مفهوم می‌بینند. اما این دو واژه معانی متفاوتی دارند. هرچند طراحی معاصر در ادامه طراحی مدرن روی کار آمده است و در حقیقت پیرو همان سبک قبلی است. اگر بخواهیم به محبوبیت سبک مدرن بین افراد بپردازیم باید بگوییم که این سبک بیشتر مورد پسند افرادی است که به فضاهای ساده و آرام و بدون سرو صدا علاقه‌مند هستند. همچنین علاقه‌مندان به این سبک از خطوط صاف و فاقد تزئینات اضافی در دکوراسیون مدرن لذت می‌برند. برای اینکه بیشتر با این سبک آشنا شوید مثال‌هایی را در مورد نحوه طراحی بخش‌های مختلفی مانند آشپزخانه، اتاق خواب، پذیرایی و سرویس بهداشتی ارائه کردیم.

آشپزخانه در طراحی مدرن

در دکوراسیون داخلی مدرن برای آشپزخانه از رنگ‌های براق برای لوازم استفاده می‌شود که دارای لبه‌های برش خورده نیز هستند. برای کابینت‌ها معمولا رنگ‌ها و طرح‌های ساده استفاده می‌شود و جزیره نیز ساده طراحی می‌شود. در دکوراسیون منزل مدرن و شیک برای وسایل آشپزخانه مانند یخچال، فر، مایکروویو و … داخل کابینت‌ها فضایی طراحی می‌شود که این وسایل دقیقا در جای خودشان قرار بگیرند. معمولا روی کابینت‌‌ها خلوت است و تمام ادویه‌‌ها و سایر مواردی که ممکن است در سایر سبک‌ها روی کانترهای آشپزخانه قرار بگیرد در این دکوراسیون داخلی درون کابینت جا داده می‌شود.

مبل تخت خواب شوی هشت نفره اورنگ تولید شده در مشهد اتاق خواب در طراحی مدرن

در دکوراسیون منزل مدرن و شیک از اتاق‌های شلوغ خبری نیست. معمولا از یک تخت برای استراحت و چراغ‌های سقفی برای روشنایی استفاده می‌شود. رنگ‌های تیره و خنثی و نورپردازی زیبا از ویژگی‌های طراحی مدرن برای اتاق خواب است. پنجره‌ها هم معمولا بزرگ طراحی می‌شوند تا نور کافی به درون خانه بتابد و روشنایی اتاق تامین شود.

اتاق پذیرایی به سبک مدرن

یکی از مهمترین مکان‌ها برای به نمایش گذاشتن ایده و طرح سالن پذیرایی منزل محسوب می‌شود. استفاده از مبلمان تخت خواب شو و راحت در کنار شومینه معمولا در خانه‌هایی به سبک مدرن دیده می‌شود. در دکوراسیون مدرن از خرید وسایل غیر ضروری اجتناب می‌شود و معمولا وسایلی که برای استفاده کاربر مفید است تهیه می‌شود.

سرویس بهداشتی در طراحی مدرن

در طراحی سرویس بهداشتی نیز از خرید وسایل اضافی جلوگیری می‌شود. معمولا رنگ کاشی‌ها تیره یا خنثی است و لوازم مورد نیاز حمام به طور معمول در یک کابینت کوچک بالای روشویی قرار می‌گیرد. تامین نور هم از طریق پنجره یا نور پردازی انجام می‌شود.

دیزاین در طراحی دکوراسیون مدرن

دیزاین در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن نیز از همان قانون سادگی پیروی می‌کند. در این سبک معماری همه چیز ساده و شیک انتخاب می‌شود و برای دیزاین فضا از وسایل شیشه‌ای یا براق فلزی استفاده می‌شود. حتی در انتخاب فرش نیز از طرح‌های بسیار ساده و رنگ‌های روشن استفاده می‌شود. در این سبک شما وسایل منزل را در هر جایی و به طور نامرتب نخواهید دید. بلکه از قبل برای هر وسیله جای مشخصی در نظر گرفته شده است و این موضوع به ویژه در آشپزخانه خودش را نشان می‌دهد. و استفاده از مبل تخت خواب شو بر زیبایی این طراحی می افزاید. این طراحی و استایل به دلیل سادگی و کاربردی بودنش به عنوان یکی از پرطرفدارترین سبک‌های طراحی و دکوراسیون در سال ۲۰۲۰ انتخاب شد.

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن

یکی از سبک‌های ایده‌آل برای زندگی امروزی استفاده از دکوراسیون مدرن برای چیدمان است. برای دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن چند ویژگی در نظر گرفته می‌شود که شامل انتخاب رنگ، طراحی دیوارها و سقف، انتخاب اکسسوری، مبلمان، تخت دیواری کم جا، میزان نور در محیط، انتخاب پرده و طراحی آن و انتخاب فرش است. برای انتخاب رنگ همان طور که بیان شد رنگ‌های مورد استفاده بیشتر سفید، کرم، طوسی و رنگ‌های اینچنینی است. اما در بعضی از قسمت‌ها نیز از رنگ‌های تند مانند زرد، قرمز و … هم استفاده می‌شود. اگر به طراحی خانه‌های مدرن توجه کنید مشاهده خواهید کرد که دیوارها رنگ‌های روشنی دارند و یا اگر از کاغذ دیواری استفاده شده است هرگز طرح‌های شلوغ را در آن مشاهده نخواهید کرد. سقف نیز با استفاده از کناف با خطوط صاف طراحی می‌شود. مصالح مورد استفاده نیز شیشه، کروم، بتن و استیل است. در انتخاب مبل تختخواب شو و تخت تاشو هم کاملا به اصول و قوانین دکوراسیون داخلی مدرن توجه می‌شود. هرگز به سراغ انتخاب مبل‌های منبت کاری شده در این این سبک نروید. زیرا با اصول طراحی آن فاصله‌ای بسیار دارد. پارچه‌های شلوغ و گلدار نیز برای این سبک مناسب نیست. نکات تکمیلی در چیدمان دکوراسیون مدرن یکی از موارد بسیار مهم در دکوراسیون مدرن منزل توجه به نورپردازی است که باید بسیار هوشمندانه انجام شود. خانه‌هایی با سبک مدرن معمولا بسیار پرنور طراحی می‌شوند که به زیبایی فضا هم می‌افزاید. برای تامین روشنایی دراین سبک نباید به سراغ لوسترهای پرزرق و برق و کلاسیک بروید. بلکه انتخاب لوستر نیز ساده و با کارایی بالا است. در سبک مدرن معمولا پنجره‌ها بزرگ طراحی می‌شود و برای پرده می‌توانید از پارچه حریر به رنگ روشن استفاده کنید. معمولا فرش‌هایی که در خانه‌هایی با طراحی مدرن استفاده می‌شود بدون الگو و پترن هستند و با مبلمان ست می‌شوند. کلام آخر دکوراسیون مدرن در بین افراد و به ویژه جوانان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر به سبک زندگی پدرها و مادرهایمان نگاهی بیندازیم معمولا سبک کلاسیک را می‌بینیم. زیرا در آن زمان علاقه مردم به سمت تزئینات زیاد و نزدیک به سبک ویکتوریایی بوده است. اما در حال حاضر دکوراسیون داخلی مدرن هم در ایران و هم در سایر کشورهای جهان و به ویژه اروپا بسیار محبوب است. استفاده از وسایل ضروری و بهره‌مندی از فضای باز و خلوت در منزل باعث افزایش آرام و انرژی در فضای خانه می‌شود. گروه صنعتی اورنگ بیش از یک دهه افتخار تولید تخصصی مبل تخت خواب شو و تخت دیواری را دارد و با افتخار در خدمت هم میهنان عزیز می باشد. با ما در ارتباط باشید و از محصولات ما دیدن فرمائید.

نظرات شما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *